KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts / kolteckning 15837263
nr 1583 7263
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Blyerts / kolteckning, Uppsala. Signerad, daterad 1935. Bladets mått: 23,5x17 cm, yttermått inklusive ram: 35x27 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 4 december 2023
kl 20:24:38
1/12 10:29:54